Kedi Köpek Mikroçip Uygulaması

Ümraniye – Çekmeköy – Sancaktepe – Ataşehir – Alemdağ – Taşdelen – Sarıgazi

Mikroçip; sahipli kedi, köpek ve gelinciklerin kimliklendirilmesi, kayıp ya da çalınmış hayvanların bulunması için geliştirilmiş elektronik bir sistemdir.

❇Mikroçip uygulaması minik dostlarımız 8 haftalık olduktan sonra veteriner hekiminin uygun gördüğü herhangi bir zaman aralığında yapılabilmektedir.

❇Deri altına yerleştirilen pirinç tanesi büyüklüğündeki çip, veteriner hekim tarafından okuyucu cihaz ile taranarak iletişim bilgilerinize ulaşılmasını sağlar. Mikroçipler için en büyük algı yanılımı takip edilebildiği düşüncesidir. Mikroçip GPS sistemi benzeri bir sistem değildir.

❇Mikroçip takılırken dostumuza her hangi bir sedasyon ya da anestezi uygulamasına gerek duyulmaz. Özel bir enjektör yardımıyla deri altına yerleştirilir. Bu uygulama aşı uygulamasına benzediği için minik dostumuz aşı uygulamasıyla eş değer bir acı hissedecektir.

❇Mikroçip, Pet Pasaport ve sahip bilgileri uygulamanın ardından veri tabanına kayıt edilmektedir.

❇Mikroçip uygulaması dostumuzun güvenliği ve yuvasına dönebilmesi için büyük şanstır!
Kaybolan dostunuz her hangi bir veteriner kliniğine ya da belediye veteriner sağlık merkezine getirildiğinde mikroçip okuyucu ile kimlik numarası taratılarak sahip bilgilerine ulaşılır. Bu uygulama dostunuza kavuşmanıza yardımcı olacak en büyük aracıdır.

Konuşmaya Başla
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?