Pet Yoğun Bakım [ Kedi, Köpek, Hamster, Tavşan, Kuş ]

24 saat hizmet veren kliniğimizin en önemli bölümlerinden biriside pet yoğun bakim bölümüdür. Evcil hayvanlarımız muayenesi yapılıp tedavi protokolü oluşturulduktan sonra, belirli bir süre özel bakıma ihtiyaçları olabilir. Veteriner hekimlerimiz ve yoğun bakım teknikerimiz tarafından tedavisi icin kedi, köpek, tavşan, hamster veya kuş dostlarımız hususi yoğun bakım unitelerine kabul edilmektedir. Yoğun bakım ünitesinde hastanın ne kadar süre kalacağı hastalığın ciddiyetine ve iyileşme süresine bağlı olarak değişmektedir.

Kliniğimiz yoğun bakım konusunda Çekmeköy – Ümraniye – Sancaktepe bölgesinde ün yapmıştır. Veteriner hekim ve yoğun bakım hemşirelerimiz acil, tramvaya dayalı kritik yoğun bakım yöntemleri özel eğitim almıştır. atlarımız yeterli duzeyde ekip ve donanim bulunmaktadir.

Yoğun bakım bölümünde hastalarımız için özel olarak hazırlanmış kafeslerimiz ve yoğun bakım ünitelerimiz mevcuttur.

Kedi Köpek Yoğun Bakım Ünitelerinin Kullanım Alanları

  • Operasyon esnasinda dusen vucut sicakligini normal duzeye getirmek
  • Durumu stabil olmayan hastalarımıza oksijen ve ısı desteği sağlamak
  • Solunum yolu rahatsızlığı olan hastalarımıza nebilizasyon yardımı ile solunum desteği sağlamak
  • Trafik kazası geçiren hastalarımızın genel durum stabilizesini kontrol altina almak
  • Premature doğmuş ( Erken doğum yapmış kedi, köpek ) yavruların bakım ve ihtiyaçlarını karşılamak

yoğun bakım ünitelerimizin başlıca kullanım alanlarıdır.

Yoğun bakım ünitesinde kalan hastalarımızın genel durumları stabil hale döndükten sonra tedavi yoğun bakım kafeslerinde devam etmektedir. Özellikleri yaraların çabuk iyileşmesi ve hastalarımızı daha hızlı sağlığına kavuşturmak için tedavi destekleyici olarak her yerde bulamayacağınız Ozon Tedavisini kullanarak harika sonuçlar almaktayız.

Tedavi suresi boyunca her hastamızın sabah, öğle ve akşam olmak üzere günde 3 defa fiziksel muayenesi yapılmaktadır. Gün içerisinde ise dışkı, idrar, yeme ve içme bilgileri kayıt altında tutulup ilgili hekimlerimize bilgileri verilmektedir. Evcil hayvanınızın sağlığı tıbbi olarak stabil hale geldikten sonra en kısa zamanda tekrar evde bakımı için sizlere veriyoruz. Çünkü hayvanların gerekenden uzun süre ailelerinden ayrı kalmaları psikolojik olarak tedavisine yarardan çok zarar vermektedir.

Clubvet ailesi olarak, yavrularınıza en iyi yoğun bakım hizmetini vereceğimizden şüpheniz olmasın. Kliniğimizine hasta ziyareti için geldiğinizde yoğun bakım hemşiresi müşahedesi altında yavrunuzu görebilir, son durumu hakkında bilgi alabilirsiniz. Bizlerin görevi onları sizlerden uzaktan tutmak değil en kısa zamanda sizlerle tekrar buluşturmaktır. Sağlıklı günler dileriz

Konuşmaya Başla
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?