Kedi Köpek Veteriner Diş Hekimliği

Diş Temizliği

Diş hekiminiz muhtemelen altı ay yada dişin durumuna göre senede bir kez temizlik için sizi çağırır; evcil hayvanınızın diş minesinden birikmeyi ortadan kaldıran periyodik bir diş temizliği hizmeti sağlar. Clubvet Veteriner’de hastaya bağlı olarak yıllık olarak bir temizlik öneriyoruz.Dijital Röntgen temizleme prosedürüne ek olarak, evcil hayvanınızın ağzı ve çenesinde bir iltihap olup olmadığını saptamak için dijital röntgen kullanılabilir. Basit bir diş muayenesi sırasında kolayca görülemeyen altta yatan sorunları tespit edecektir. Bu sayede vakit kaybetmeden tedavi imkanı doğar ve gelecekte dostumuzun başına gelecek diş hastalıkları önlenmiş olur. Bu temel tedavi, düzenli evde diş bakımı ile birlikte, bir evcil hayvan sahibinin hayvanlarına mutlu ve sağlıklı bir gülümseme sağlamak için çalıştırabileceği en iyi koruyucu bakım önlemidir.

Diş bakımı

Vet Hek. Gültekin Külekçi, Anadolu Yakası’nın evcil hayvan diş hekimliği alanında önde gelen uzmanlarından biridir.Evcil hayvanların büyük çoğunluğunun bir çeşit diş hastalığı olduğu tahmin edilmektedir ve biz insanlar gibi zaman zaman diş ağrıları yaşayarak hayat kaliteleri düşmektedir. Köpekler ve kediler için düzenli diş bakımı, sağlıklarını her yıl korumak için zorunludur. Diş hastalıklarının uzun süre devam etmesine izin vermek yaşamı tehdit edici olabilir, çünkü bu tür enfeksiyonlar iltihaba dönüşerek başta çeneleri olmak üzere tüm vücutlarına yayılabilir.

Diş Çekimi

Diş çekiminin amacı, çevredeki yapılara zarar vermeden tüm dişi çıkarmaktır. Diş çekimi sırasında en sık görülen komplikasyonlardan biri diş kökünün kırılmasıdır. Dijital röntgende dişin fiziksel kök yapısının belirlenmesi ile doğru diş çekim tekniğinin uygulanması büyük önem taşımaktadır. Veteriner Diş Hekimimiz Gültekin Külekçi diş çekimi konusunda oldukça tecrübeli olup, sizlere Pazartesi – Cumartesi günleri arasında hizmet vermektedir. Randevu için bizleri arayabilir, whatsapp üzerinden iletişim kurabilir yada online randevu sayfamızdan istediğiniz güne randevu talebi oluşturabilirsiniz.

Konuşmaya Başla
Sizlere nasıl yardımcı olabiliriz?